Jakie są rodzaje lodów i dlaczego warto wybrać te rzemieślnicze?

Lody, już od dzieciństwa, są jednymi z naszych ulubionych słodyczy, po które sięgamy nie tylko latem. Zwłaszcza za sprawą lodów rzemieślniczych, chętnie próbujemy ich także jesienią i zimą, ze względu na ciekawe sezonowe smaki.

Wybierając lody do oferty naszej cukierni lub lodziarni, powinniśmy wiedzieć, co charakteryzuje poszczególne rodzaje lodów, i dlaczego wśród klientów widać trend sięgania po lody rzemieślnicze.

Jakie są rodzaje lodów?

  • lody włoskie – serwowane ze specjalnego automatu, o delikatnej konsystencji, podawane w formie zakręconego stożka w wafelku,
  • lody amerykańskie – od włoskich różnią się konsystencją – są mniej napowietrzone, bardziej zmrożone, możemy je dostać w zmiksowanych smakach,
  • sorbety – mrożony mus ze świeżych owoców,
  • mrożone jogurty – desery jogurtowe z różnymi dodatkami pozwalającymi uzyskać ciekawe smaki.

A czym są lody rzemieślnicze?

Lody rzemieślnicze to lody własnej produkcji, oparte na oryginalnej recepturze, do produkcji których wykorzystuje się wyłącznie naturalne składniki – dlatego często są nazywane lodami naturalnymi. 

W odróżnieniu od lodów przemysłowych, nie zawierają żadnych półproduktów, zagęszczaczy, związków przedłużających ich termin do spożycia, czy sztucznych barwników – swoje kolorowe barwy zawdzięczają naturalnym dodatkom, takim jak owoce, warzywa, czy orzechy.

Ich baza jest bardzo prosta – składają się z mleka, jaj, śmietanki i cukru. Lody rzemieślnicze charakteryzuje ich konsystencja – są ciężkie, kremowe i mało napowietrzone. 

Dlaczego warto wybrać lody rzemieślnicze?

  • są zdrowsze, ponieważ są produkowane z naturalnych produktów spożywczych,
  • bazują na oryginalnej recepturze, dzięki czemu mają swój własny, niepowtarzalny smak,
  • wykorzystywanie sezonowych produktów jako dodatków, zapewnia stałą możliwość tworzenia nowych smaków.

W ofercie Sweet Lód znajduje się aż 260 smaków dostępnych sezonowo – w formie lodów mlecznych i sorbetów, również w wersjach niskokalorycznych i wegańskich.