Jakie wyposażenie musimy kupić, aby sprzedawać lody?

Planując utworzenie lodziarni należy przygotować się na koszty związane z niezbędnymi urządzeniami, które pozwolą nam na prowadzenie biznesu i odpowiednie przechowywanie produktów. 

Pierwszą rzeczą, która jest wymagana to zamrażarka do lodów. Powinna znajdować się na magazynie, na dobry początek zalecamy, aby była przeszklona – ułatwi to Państwu na szybkie znalezienie produktu, którego potrzebujemy w danym momencie. Preferowana pojemność to ok. 450 litrów, która pozwoli Państwu na przechowywanie dużej ilości produktów. Najważniejsze, aby czynnik chłodniczy wahał się od -5°do -30°.  Pozwoli to na pełną kontrolę nad jakością produktu.

Drugą rzeczą, która będzie stała w Państwa lokalu to witryna do lodów. Bez względu na to jaka ilość smaków lodów będzie serwowana. Zachęcamy, aby czynnik chłodniczy miał wyższą temperaturę. Wiąże się to z tym, iż lody podawane klientom nie powinny być aż tak mocno zamrożone, ułatwi to ich spożywanie. Mimo to przy wyborze najlepszej witryny warto zwrócić uwagę na witrynę, która będzie miała zdejmowaną szybę, pozwoli to na utrzymanie higienicznych warunków.

Trzecią, bardziej lub mniej oczywistą rzeczą, którą trzeba kupić będzie wentylacja grawitacyjna, która będzie dbała o to, aby w lokalu była stała cyrkulacja powietrza.

Naszym zdaniem dodatkowe wyposażenie, które będzie bardzo przydatne to tablice. Ze względu na składniki alergenne znajdujące się w poszczególnych smakach, klient powinien mieć jasna informację, która powinna byc na owej tablicy. Warto zadbać o to, aby klient był świadomy tego co zamawia. 

Artykuł dotyczy wyposażenia pod względem lodów. Wszystkie rzeczy, jak kasy fiskalne, terminale to kwestia indywidualna.