Różnice w kuwetach GN a pojemnikach pozzetti

Przechowywanie lodów jest tak samo ważne jak ich proces produkcji. Sposób magazynowania wpływa bezpośrednio na jakość. Dotyczy to nie tylko deserów lodowych, ale także wszystkich innych produktów spożywczych. W naszej ofercie rekomendujemy dwie możliwości przechowywania lodów rzemieślniczych. Pierwsza z nich to kuwety GN, a druga to pojemniki pozzetti. W niniejszym wpisie przybliżymy Państwu ich charakterystykę oraz wynikające różnice.

Kuwety GN
Pojemniki GN, czy też kuwety GN spełniają konkretne wymogi i są dozwolone do użytku w restauracjach barach czy stołówkach. Kuwety do lodów stworzone zostały z myślą o przechowywaniu lodów w niskich temperaturach. Materiał z jakiego są wykonane to stal nierdzewna zapewniająca łatwość w zachowaniu czystości jak i wytrzymałość. Dzięki przechowywaniu lodów rzemieślniczych w profesjonalnej kuwecie GN mają Państwo pewność, że są chronione przed kontaktem z drobnoustrojami czy zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Pojemniki pozzetti
„Pozzetti” to słowo pochodzące z języka włoskiego oznaczające studzienki. W związku z tym ich wygląd właśnie je przypomina. Spotykana jest zazwyczaj w klasycznych konserwatorach/ witrynach lodowych, które stosowane są w niejednej cukierni. Mimo tego, że pozzetti różnią się od klasycznych pojemników na lody, które spotykamy w przeszklonych witrynach, gdzie klienci mogą oglądać poszczególne smaki, posiadają o wiele więcej zalet przy magazynowaniu lodów. Mamy tu na myśli w szczególności zachowanie jak najlepszego smaku, jak i konsystencji deseru.

Lody rzemieślnicze Sweet Lód powstają wyłącznie w oparciu o naturalne składniki, w długim i pracochłonnym procesie. Stawiając na jak najwyższą jakość unikamy substancji konserwujących czy też takich, które pozwalałyby dłużej zachować niską temperaturę.

Dlatego włożone do klasycznej witryny mogłyby się szybciej stopić lub po prostu krócej utrzymać trwałość i jakość, na jakiej nam zależy. Odpowiedni sposób przechowywania lodów rzemieślniczych jest kluczowy, dlatego pomagamy w odpowiednim wyborze dla naszych klientów.

Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie współpracy, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.