Wpływ polepszaczy smaku w produktach

Na co dzień spotykamy się z polepszaczami smaku. Wydaje nam się, że są bardzo chemiczne i toksyczne. Jednak czy faktycznie tak jest?  Przyjrzymy się im dokładnie i wyciągniemy należyte wnioski. Zobaczymy jaki wpływ mają zarówno na produkty jak i na osoby spożywające. 

Wzmacniacz smaku, E621, C₅H₈NO₄Na to jedynie synonimy glutaminianu sodu, który tak naprawdę jest solą sodową kwasu glutaminowego. Glutaminian jest aminokwasem , który jest głównym składnikiem białek. W dodatku bierze udział w ich syntezie, uczestniczy w procesie przemiany materii, a także pomaga w transporcie azotu. Jako podstawowe źródło energii w jelitach, potrzebny jest też do odpowiedniego funkcjonowania mózgu. Po za tym glutaminian sodu pełni rolę neuroprzekaźnika, to jest bierze udział w przekazywaniu bodźców między komórkami nerwowym. Warto wiedzieć, że mózg sam go wytwarza syntetyzując z glukozy i innych aminokwasów.

Glutaminian sodu występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych. Możemy go spotkać w mięsie, rybach, warzywach, pomidorach, mleku i jego przetworach, ziemniakach, produktach zbożowych, sosie sojowym oraz niektórych serach.

W przypadku wszelkich substancji Exxx zadajemy sobie pytanie, czy i jak bardzo jest nieodpowiedni dla naszego organizmu. Tak jak w wielu pytaniach tu odpowiedź brzmi: to zależy. Wszystkie dodatki chemiczne, które są stosowane w przemyśle spożywczym jednocześnie powinny być dopuszczone do obrotu przez Europejską Komisję Ds. Bezpieczeństwa Żywności. Używanie. Wynika to z tego, że spożycie tych substancji absolutnie nie może oznaczać potencjalnego zagrożenia zdrowia. Z tego powodu ustala się dopuszczalne dawki, które powinny gwarantować bezpieczeństwo. Niewielkie ilości wzmacniaczy smaku nie powinny mieć niekorzystnego wpływu na organizm , jednocześnie nie ma badań potwierdzających szkodliwość glutaminianu sodu. Glutaminian sodu jest substancją występującą w żywności i ciężko całkowicie wykluczyć je ze swojej diety. Warto jednak decydować się na produkty wysokiej jakości, które sztucznych polepszaczy mają zdecydowanie mniej.

Wybierając nasze lody rzemieślnicze mają Państwo pewność, że nie zawierają dodatkowo, żadnych wspomagaczy. Jedynie naturalnie występujące składniki. 

Sprawdźcie naszą ofertę i wybierzcie lody Sweet Lód do swojego biznesu.