Zagrożenia przy sprzedaży lodów – Salmonella.

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Poza pięknym lokalem i odpowiednim wyposażeniem, musimy uważać na zagrożenia w formie chorób bakteryjnych, czy wirusowych. Dziś przyjrzymy się Salmonelli.

Zakażenie Salmonellą jest powszechną chorobą bakteryjną, która ma negatywne działanie na przewód pokarmowy. Zakażenie u ludzi pojawia się poprzez zanieczyszczoną wodę lub żywność. W jaki sposób dochodzi do zakażenia Salmonellą? Jak zapobiegać takim zagrożeniom przy sprzedaży lodów?

Salmonella może przechodzić przez cały łańcuch pokarmowy, od paszy dla zwierząt, przez produkcję podstawową, aż po gospodarstwa domowe lub zakłady gastronomiczne. Salmonelloza u ludzi przesyłana jest  głównie przez spożycie skażonej żywności pochodzenia zwierzęcego (głównie jaja, mięso, drób i mleko).

Zapobieganie zakażeniu salmonellą jest bardzo proste. Należy przede wszystkim dbać o higienę oraz dokładnie myć wszystkie produkty, na których mogą występować bakterie. Szczególną uwagę należy zwrócić na regularne mycie rąk, po każdym skorzystaniu z toalety, przyjściu do pracy lub powrocie z przerwy. Mycie rąk jest bardzo istotne, ponieważ właśnie na rękach gromadzi się najwięcej bakterii, którymi możemy się błyskawicznie zarazić bakterią.

Mikroflora, która stanowi zanieczyszczenie lodów, jest wynikiem wielu czynników i zależy od technologii wytwarzania i higieny produkcji. Badania lodów na różnych etapach wytwarzania, a także otoczenia produkcyjnego wskazują na zróżnicowane źródła ich zanieczyszczenia

Podczas produkcji naszych lodów rzemieślniczych Sweet Lód dbamy o każdy z etapów. Z naszymi lodami nie musisz obawiać się o zakażenia bakteryjne. Wszystkie lody produkowane są w higienicznych warunkach i zgodnie z zasadami BHP. Nie martw się o jakość lodów w swoim lokalu i wybierz lody Sweet Lód.