SWEET LÓD – NA ULICACH OD 2014r.

Sweet lód to manufaktura lodów, która doskonale łączy tradycyjne receptury z nowoczesną technologią produkcji. Efektem są najlepsze lody i sorbety rzemieślnicze.

Pasjami wymyślamy nowe, niebanalne smaki, które bezbłędnie trafiają w gusta klientów w całym kraju.

Nasz cel

Pragniemy tworzyć lody i sorbety dla tych, których interesuje niedościgniony smak i najwyższa jakość. Mimo, że Sweet Lód to producent lodów, nadal pozostaje producentem lodów rzemieślniczych.

Co to oznacza? Znaczy to, że lody wytwarzane są ręcznie, od początku do końca. Używamy najlepszych na rynku maszyn do tworzenia lodów, włoskiej marki Cattabriga.

W Sweet Lód lody powstają z prawdziwej śmietanki, mleka i całych orzechów, owoców i bakalii. Zaopatrujemy się u sprawdzonych, lokalnych dostawców, bo wierzymy, że jedynie z najlepszych składników mogą powstać doskonałe lody. Dlatego nie potrzebujemy sztucznych aromatów i chemicznych barwników – nasze lody są tak pyszne, ponieważ smaki są prawdziwe. 

Współpraca zawsze udana

W manufakturze naturalnych lodów Sweet Lód wiemy, że dobry przepis i najlepszej jakości składniki są bardzo ważne. Ale to nie jest jedyny element naszego sukcesu. Jako manufaktura lodów, wszystkich naszych Klientów cenimy bardzo wysoko. To właśnie dzięki nim nasze lody mogą trafić w ręce ludzi w całej Polsce.

Do każdego, kto chce sprzedawać nasze lody w swoim lokalu podchodzimy indywidualnie. To sprawia, że jesteśmy bardzo elastyczni w kwestii współpracy, nawet jeśli jesteś właścicielem małej, rodzinnej kawiarni lub organizujesz jednorazowy event. U nas możesz bezpłatnie wynająć zamrażarkę, by lody przechowywać bezpiecznie. Sam wybierzesz, czy lody dostarczyć mamy Ci w kuwetach GN, kuwetach jednorazowych czy w pojemnikach pozzetti. Nie musisz zadowalać się marnymi wytworami z marketów! Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą smaków i wybierz te, które pokochają Twoi klienci.

▼ Producent lodów
Od momentu powstania Sweet Lód wiedzieliśmy, że pragniemy, by była to manufaktura. Mieliśmy głowy pełne marzeń i pomysłów, ale postanowiliśmy, że nigdy nie będziemy ich realizować kosztem jakości naszych produktów. Naszym celem było stworzenie wytwórni lodów prawdziwie rzemieślniczych: wytwarzanych ręcznie i z prawdziwych składników.

Chcieliśmy wytwarzać lody takie, jakie pamiętaliśmy z naszego dzieciństwa – z wykorzystaniem prawdziwego mleka, dobrej, tłustej śmietanki i świeżych owoców, których smaku nie da się podrobić. Wystartowaliśmy w 2014 roku i od tamtej pory stale doskonalimy nasz fach. Przy produkcji lodów korzystamy z oryginalnych, włoskich przepisów. Dlaczego właśnie włoskich? Bo to stamtąd pochodzą prawdziwie mistrzowskie lody a ich smak nie ma sobie równych. Staramy się, by jak możliwie największy procent produkcji przebiegał z wykorzystaniem pracy ludzkich rąk, ale korzystamy także z najlepszych na rynku włoskich maszyn do produkcji lodów marki Cattabriga. Dzisiaj w ofercie mamy już aż 262 unikalne smaki, które dostarczamy dla ponad 120 klientów w całej Polsce. Nasze pyszne, rzemieślnicze lody dostarczamy dla Państwa w kuwetach jednorazowych, kuwetach GN a także w pojemnikach pozzetti.

▼ Lody naturalne
W produkcji lodów rzemieślniczych postanowiliśmy, że postawimy przede wszystkim na jakość produktu. Oznacza to, że nasze lody robione są z wykorzystaniem naturalnych składników, pozyskiwanych od lokalnych dostawców.

Mleko dostarczane nam jest z pobliskich gospodarstw, podobnie jak pyszne, świeże owoce prosto z sadu, zamiast gotowych past smakowych. Stanowczo sprzeciwiamy się stosowaniu wszystkich niepotrzebnych E – takich jak wzmacniacze smaku, stabilizatory, ulepszacze i inne. Naturalne lody produkowane rzemieślniczo nie potrzebują wszystkich tych rzeczy. Dzięki ręcznej metodzie wytwarzania są idealnie kremowe, puszyste i pyszne. Do ich przechowywania wystarczy zamrażalnik – który możesz wynająć u nas bezpłatnie – sekretem ich jakości i trwałości jest rzemieślnicza produkcja tych lodów, a nie sztuczne dodatki.

 

▼ Jakość a nie ilość
Wymyślanie nowych smaków lodów to dla nas świetna zabawa. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo aż 262 wyjątkowe smaki lodów, zarówno w wariantach wegańskich, bezlaktozowych jak i odpowiednich dla diabetyków. Nie dzieje się to jednak kosztem jakości.

Każdy nowy smak w naszej ofercie jest dopracowywany do perfekcji, nim rozpoczniemy jego sprzedaż, a proces produkcji musi przebiegać z zachowaniem naszych wysokich standardów. Oczywiście, każdy smak, jaki wytwarzamy w naszej manufakturze lodów naturalnych powstaje wyłącznie z naturalnych składników. Nigdy nie zgadzamy się, aby pójść na łatwiznę i dodawać niepotrzebne, sztuczne aromaty i pasty “o smaku identycznym z naturalnym”. Jakość naszych lodów to coś, co ma dla nas nadrzędne znaczenie, dlatego oferujemy jedynie te smaki, które jesteśmy w stanie uzyskać z wykorzystaniem ręcznych metod produkcji i używając prawdziwych składników, nie chemicznych zamienników. Dokładamy również wszelkich starań, by lody, które trafią do naszych klientów były świeże, dlatego transport odbywa się z wykorzystaniem specjalnych chłodziarek, które dbają, by nasze rzemieślnicze lody dotarły do Państwa równie doskonałe, co w momencie, gdy opuszczały naszą manufakturę.